Po raz pierwszy w historii programu „Symfonicznie” grupa Dżem z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej LE QUATTRO STAGIONI, wystąpi w tak kameralnych warunkach dla tak nielicznej grupy wybrańców.

Niemal trzygodzinny (!) koncert obejmować będzie najważniejsze utwory Dżemu, stworzone na przestrzeni czterech dekad.  

Orkiestra Symfoniczna

LE QUATTRO STAGIONI

(tłum. CZTERY PORY ROKU)

Orkiestra utworzona w grudniu 2000 roku z inicjatywy Tadeusza Żmijewskiego - absolwenta Wydziałów Instrumentalnego (skrzypce) oraz Dyrygentury Symfonicznej i Operowej Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu, a także Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych w Poznaniu, spec. Zarządzanie instytucjami kultury.

Członkami orkiestry są muzycy czołowych poznańskich instytucji kulturalnych: Filharmonii Poznańskiej, Teatru Wielkiego, Teatru Muzycznego i Akademii Muzycznej. LE QUATTRO STAGIONI świetnie czuje się w programie typowo symfonicznym, operowym, musicalowo - operetkowym i rozrywkowym, a także w kameralnych, barokowych brzmieniach. Ma za sobą około 220 koncertów. Dzięki kontaktom artystycznym Tadeusza Żmijewskiego, orkiestra współpracuje na stałe z solistami: Piotrem Palecznym, Konstantym Andrzejem Kulką, Jurij'em Favorin'em, Jarosławem Żołnierczykiem, Ryszardem Karczykowskim, Grażyną Brodzińską, Kazimierzem Kowalskim, a także: Zbigniewem Wodeckim, Jackiem Wójcickim, Grzegorzem Turnauem, Krystyną Prońko, Joanną Rawik, grupami Dżem i Perfect oraz byłym wokalistą zespołu Genesis Ray'em Wilson'em, w projekcie symfonicznym „Genesis Classic”. LE QUATTRO STAGIONI może poszczycić się także stałą współpracą z Fundacją Akademii Muzycznej w Poznaniu, Filharmonią Poznańską im. T. Szeligowskiego w cyklu „Estrada Młodych”. Jest stałą orkiestrą festiwalową Królewskich Festiwali Muzycznych we Wschowie, których dziesiąta edycja została zrealizowana w 2013 roku.

LE QUATTRO STAGIONI swoją nazwą nie sugeruje nastawienia na konkretną epokę w historii muzyki, lecz na zmienność gatunków muzycznych, które uprawia, tak jak zmienia się świat i warunki pogodowe w trakcie trwania roku kalendarzowego.PARTNERZY:

TOYATV TOYATOYAstudiosŁąkowa 29