Od 8 do 11 października 2014 r. w Łodzi będzie trwała konferencja naukowa „Nowe czytanie tradycji w roku kolbergowskim”. Jej organizatorem jest Interdyscyplinarne Centrum Badań Humanistycznych Uniwersytetu Łódzkiego.

Jedną z atrakcji konferencji będzie koncert Kapeli ze Wsi Warszawa. Słynny folkowy zespół odwiedzi klub Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) 11 października.

Kapela ze Wsi Warszawa powstała w1997 roku. W jej repertuarze znajdziemy awangardowe interpretacje muzyki tradycyjnej z Mazowsza. Choć w instrumentarium zespołu są tradycyjne instrumenty - skrzypce, cymbały, barabany, ich brzmienie jest wyjątkowo nowoczesne, a muzycy nie boją się zestawiać ich choćby z didżejską elektroniką.

Zespół zagrał setki koncertów w ponad 30 państwach na czterech kontynentach: od Osaki, Tokio i Taipej, poprzez Moskwę, Paryż, Lisbonę, Algier, aż po Nowy Jork, Toronto, Chicago, Seattle, Los Angeles i Vancouver. Tym razem wystąpi w Wytwórni.

Podczas konferencji naukowej UŁ o tradycji w ogóle i o spuściźnie Oskara Kolberga dyskutować będą antropolodzy kultury, etnolodzy, filozofowie, historycy sztuki, filolodzy z uniwersytetów w Warszawie, Krakowie, Łodzi. Spotkania, panele, dyskusje, prezentacje będą organizowane w Pałacu Biedermanna (ul.

Franciszkańska 1/5), Kinie Charlie (ul. Piotrkowska 203/205) i w nowym budynku Wydziału Filologicznego UŁ (ul. Pomorska 171/173).

Zapraszamy!

 

\"\"PARTNERZY:

TOYATV TOYATOYAstudiosŁąkowa 29